European Consumer Payment Report 2019

Europejski Raport Płatności Konsumenckich zapewnia wgląd w opinie konsumentów europejskich na temat ich perspektyw gospodarczych, a tym samym stanowi barometr dotyczący ekonomicznej pozycji Europy z punktu widzenia konsumenta.

O raporcie

Raport bazuje na danych zebranych od 24 004 konsumentów z 24 krajów w Europie, by zyskać́ spojrzenie na ich codzienne życie, ich wydatki oraz zdolność́ do zarządzania finansami gospodarstwa domowego każdego miesiąca. Intrum kontaktuje się z 250 000 zadłużonych konsumentów w całej Europie każdego dnia.

Polscy konsumenci odczuwają presję, by terminowo płacić rachunki

  • Polska zajmuje 19. miejsce w rankingu – Barometrze Dobrobytu Finansowego Intrum, na 24 kraje Europy, jeżeli chodzi o zdolność do płacenia rachunków na czas.
  • Co 3 konsument w Polsce jest bardzo pewny tego, że w przyszłości będzie mógł uiszczać rachunki na czas, a 40% jest tego pewna.
  • Prawie połowa (47%) respondentów z Polski uważa, że rosnące rachunki mają negatywny wpływ na ich samopoczucie (średnia dla Europy wynosi 43%).
  • Kultura pożyczania rośnie w siłę w Centralnej i Wschodniej Europie. 33% polskich konsumentów w ciągu 6 ostatnich miesięcy pożyczyło pieniądze lub zaciągnęło kredyt, by opłacić rachunki.

Zamów raport


Wskazujemy, iż Administratorem Pan/Pani danych osobowych będzie Intrum Sp. z o.o. w zakresie podanym w formularzu kontaktowym i w celu udzielenia odpowiedzi na przedmiotowe zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest zgoda mająca uzasadnienie w art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”), a ich podanie jest dobrowolne. Osobie fizycznej przysługują uprawnienia wynikające z art. 12-22 RODO, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego zgodnie z postanowieniami art. 55 RODO