Ostrzeżenie przed osobami podszywającymi się pod pracowników Intrum i próbami wyłudzania pieniędzy

Próby wyłudzania pieniędzy przez osoby podszywające się pod pracowników Intrum lub dawnego Lindorff

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na mające miejsce próby wyłudzania pieniędzy przez osoby podszywające się pod pracowników Intrum lub dawnego Lindorff (obecnie Intrum). Takie działanie jest dokonywane najczęściej za pośrednictwem korespondencji mailowej. Oszuści dystrybuują maile z domen do złudzenia przypominających tą, którą posługuje się Intrum i informują o rzekomym zbliżającym się terminie zapłaty, wskazując numer rachunku, na który należy uregulować należność. Wykorzystują autorytet marki, by wyłudzić pieniądze od nieświadomych Konsumentów. Taka korespondencja nie jest bowiem zaadresowana do konkretnego nadawcy, nie zawiera również danych, które pozwoliłyby na potwierdzenie istnienia rzekomego zadłużenia, np. numeru sprawy oraz bezpośredniego kontaktu do osoby obsługującej dług.

Apelujemy, by do takiej korespondencji podchodzić ze szczególną uwagą i ostrożnością. Jakiekolwiek spłaty dokonywane na rachunki wskazane w podobnych mailach, nie pomniejszają bowiem ewentualnego zadłużenia wobec spółek Grupy Intrum lub jej Klientów i występuje wysokie ryzyko, że wpłacone pieniądze, nie zostaną przez Państwa odzyskane. 

Informujemy, że korespondencja kierowana ze strony spółek Grupy Intrum zawsze zawiera:

  • numer sprawy,
  • bezpośredni kontakt do osoby obsługującej dług.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości odnośnie do autentyczności otrzymywanej korespondencji, prosimy o kontakt z naszą infolinią, której poprawne dane znajdziecie zawsze na naszej stronie internetowej: KONTAKT