Co to jest windykacja i jakie są moje opcje?

Dla prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa ważne jest, aby przedsiębiorstwa otrzymywały zapłatę za swoje towary i usługi – dzięki temu mogą kontynuować zatrudnienie ludzi i obsługiwać swoich klientów. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, jeśli chodzi o spłatę zadłużenia.

Wiele osób, z którymi rozmawiamy, doświadcza zmian życiowych, takich jak utrata bliskiej osoby, pracy lub pogorszenie stanu zdrowia, które wpływają na ich zdolność do spłaty zadłużenia. Czasami zarządzanie pieniędzmi wymyka się spod kontroli, a wtedy potrzebujemy pomocy, aby wrócić na właściwą drogę. Posiadamy długoletnie doświadczenie w niesieniu pomocy konsumentom w trudnych sytuacjach finansowych i rozumiemy, że życie może wkraczać w nasze finanse. Pomagamy osobom borykającym się z ze spłatą zadłużenia na co dzień, aby odzyskały kontrolę nad swoimi finansami.

Nie jestem w stanie spłacić. Co zrobi mój wierzyciel?

Twój wierzyciel może zdecydować się samodzielnie znaleźć rozwiązanie lub przekazać Twoją sprawę specjalistycznemu dostawcy usług windykacyjnych. Jeśli tak się stanie, nie ma powodu do niepokoju. Jedynym celem firm takich jak Intrum, jest współpraca z osobami zadłużonymi w celu rozwiązania ich trudności finansowych. Ważne jest, aby stawić czoło problemowi i jak najszybciej porozmawiać z wierzycielem lub firmą windykacyjną.

Dochody i wydatki

Pierwszą rzeczą, jaką zrobi Twój wierzyciel lub firma windykacyjna, będzie przeanalizowanie Twoich dochodów i wydatków, aby zobaczyć, ile pieniędzy zostaje po opłaceniu niezbędnych wydatków. Następnie możecie ustalić plan spłaty, który jest przystępny i realistyczny, pozwalając Ci na komfortowe codzienne życie i stopniową spłatę zadłużenia. Dzięki temu możesz przestać się martwić i skoncentrować się na własnym życiu.

Nie jestem w stanie nic zapłacić

Jeśli nie masz żadnych wolnych środków, Twój wierzyciel lub firma windykacyjna może wstrzymać działania dotyczące Twojej sprawy, dopóki Twoja sytuacja się nie poprawi. Jeśli masz trudności i potrzebujesz niezależnej porady dotyczącej zadłużenia, istnieją organizacje, które mogą Ci pomóc.

Otrzymałem dodatkowe pieniądze, czy mogę spłacić swój dług w całości?

Sytuacja zawsze może się poprawić, a jeśli masz dodatkowe środki, możesz je wykorzystać do szybszej spłaty długu. Może to być jednorazowa suma, zwiększona miesięczna rata lub dodatkowe płatności.

Czy muszę kimś porozmawiać?

W Intrum mamy wyszkolonych doradców, którzy podejdą do Ciebie z empatią. Niemniej jednak rozumiemy, że niektóre osoby wolą korzystać z opcji cyfrowych, dlatego możemy komunikować się z Tobą poprzez różne kanały, w tym za pośrednictwem portalu online dla naszych klientów, który daje Ci dostęp do Twojego konta online, umożliwia dokonanie płatności i pozwala na dobycie potrzebnych informacji.

Co, jeśli zdecyduję się nie płacić?

Jeśli konsumenci mogą sobie pozwolić na płacenie rachunków w terminie, ale odmawiają, wierzyciel może zdecydować się na podjęcie kroków prawnych w celu odzyskania pieniędzy. Dlatego też ważne jest, aby porozmawiać z wierzycielem lub firmą windykacyjną, aby znali sytuację i nie myśleli, że ignorujesz problem. Następnie możesz uzgodnić plan spłaty i rozwiązać swój problem.

Nie daj się przytłoczyć problemom finansowym. Porozmawiaj z wierzycielem lub firmą windykacyjną, aby opracować plan spłaty zadłużenia, który będzie dla Ciebie wygodny.