7 wskazówek dotyczących zdrowych finansów w związku

Nasze badania pokazują, że nie jesteśmy wystarczająco otwarci na rozmawianie z naszym partnerem o finansach. Jak to zmienić? Oto nasze najlepsze wskazówki...

  1. Rozmawiaj otwarcie o swoich finansach. Wiele osób nie rozmawia o pieniądzach ze swoim partnerem lub czuje presję, by wydawać pieniądze, których nie mają.

  2. Stwórzcie wspólny budżet, abyście oboje wiedzieli, jakie macie dochody i wydatki każdego miesiąca i bądźcie otwarci na temat rozmowy o niespłaconych długach.

  3. Przedyskutujcie, co jest dla was ważne, jeśli chodzi o pieniądze i jakie są wasze priorytety. Możecie mieć różne poglądy np. na temat oszczędzania i wydawania pieniędzy.

  4. Posiadaj własne konto na nieprzewidziane wydatki lub prezenty.

  5. Posiadajcie wspólne konto na wspólne rachunki. Może to obejmować zakupy spożywcze i płatności za energię, ale taki rachunek jest również idealny do finansowania długoterminowych planów, takich jak podróże lub wesele.

  6. Uzgodnij jasny podział obowiązków, jeśli chodzi o wpłacanie pieniędzy na wspólne wydatki, płacenie rachunków i zarządzanie finansami.

  7. Wspólnie inwestujcie w rzeczy, które mają trwałą wartość i odpowiadają waszym priorytetom.