7 wskazówek dotyczących zdrowych finansów  w związku

7 wskazówek dotyczących zdrowych finansów w związku

Z naszych badań wynika, że będąc w związku, nie jesteśmy wystarczająco otwarci na rozmowę o finansach z naszym partnerem/partnerką. Jak to zmienić? Oto nasze najlepsze wskazówki:

  1. Rozmawiaj otwarcie o swoich finansach. Wiele osób nie porusza ze swoim partnerem/swoją partnerką tematu pieniędzy, co może prowadzić do tego, że odczuwają presję, że muszą wydawać środki, których nie mają.

  2. Stwórz wspólny budżet, abyście oboje wiedzieli, jakie są Wasze dochody i wydatki każdego miesiąca. Bądź otwarty na rozmowę o niespłaconych pożyczkach i długach.

  3. Omów z partnerem/partnerką, co jest dla Ciebie ważne, jeśli chodzi o pieniądze i jakie są Twoje priorytety. Może się zdarzyć, że macie różne poglądy na temat oszczędzania i wydatków.

  4. Posiadaj własne konto „buforowe” ze środkami na nieprzewidziane wydatki lub prezenty.

  5. Załóżcie wspólne konto, z którego będą opłacane wspólne koszty życia – zakupy spożywcze i rachunki za energię. Takie konto jest również idealne, gdy chcemy odkładać na realizację długoterminowych planów: np. sfinansowanie podróży czy wesela.

  6. Uzgodnij jasny podział obowiązków, jeśli chodzi o odkładanie pieniędzy na wspólne wydatki, opłacanie rachunków i zarządzanie finansami.

  7. Inwestujcie razem w rzeczy, które mają trwałą wartość i odpowiadają Twoim priorytetom.