Co to jest plan spłaty?

Co to jest plan spłaty?

Dostępnych jest kilka sposobów na dokonanie spłaty. Jednym ze sposobów jest ustalenie z nami planu płatności. Spłacasz dług w miesięcznych ratach w oparciu o kwotę, którą wspólnie ustalamy. Plan spłaty umożliwia dokonywanie spłaty zadłużenia w kilku miesięcznych ratach, aż do uregulowania całości zadłużenia. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące planów płatności – od tego, jak stworzyć plan, po, jak go realizować.

Plan spłaty umożliwia dokonywanie spłaty zadłużenia w kilku miesięcznych ratach, aż do uregulowania całości zadłużenia. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące planów płatności – od tego, jak stworzyć plan, po, jak go realizować.

 1. Co to jest plan spłaty?
  Jest to plan ratalny, znany również jako plan amortyzacyjny, który może pomóc w spłacie zadłużenia. Ustalając plan spłaty, zobowiązujesz się do płacenia stałej miesięcznej kwoty na spłatę zadłużenia.
 2. Jak uzyskać plan spłat?
  Wniosek o plan spłat można złożyć, kontatując się z jednym z naszych doradców. Należy pamiętać, że nie możemy zagwarantować, że uzyskanie planu spłat będzie możliwe we wszystkich przypadkach. Nasi doradcy pomogą Ci  sprawdzić dostępne opcje.
 3. Jaką kwotę powinienem zapłacić?
  Wspólnie z naszymi doradcami możesz ustalić miesięczną kwotę, która odpowiada Twojej sytuacji finansowej. Możesz sam zaproponować plan płatności lub poprosić o pomoc w jego opracowaniu jednego z naszych doradców w dziale obsługi klienta.
 4. Co się stanie, jeśli nie zapłacę?
  Jeśli nie zapłacisz zgodnie z planem płatności, uzyskanie nowego planu może być trudniejsze. Stary plan jest automatycznie anulowany, jeśli nie zapłacisz w terminie. Dlatego upewnij się, że ustalony plan jest dostosowany do Twojej sytuacji finansowej.
 5. Co mam zrobić, jeśli mam problemy z płatnościami?
  Jeśli masz problemy z dokonaniem płatności, ważne jest, abyś skontaktował się z nami jak najwcześniej, abyśmy mogli wspólnie rozważyć dostępne opcje.
 6. Czy to coś kosztuje?
  Nie, plan spłat ratalnych jest sporządzany bezpłatnie.