Rozwiązanie problemu zadłużenia

Problematyczne zadłużenie może mieć negatywny wpływ na wszystkie aspekty życia. Problemy finansowe nie znikną same, ale są rzeczy, które można zrobić, aby rozwiązać tę trudną sytuację.

Skutki problematycznego zadłużenia

„Skutki uboczne” zadłużenia mogą być znaczące. Osoby zmagające się z zadłużeniem, częściej mają słabą koncentrację i są mniej produktywne w pracy. Martwienie się długami może powodować złe samopoczucie i problemy w relacjach z partnerem, rodziną lub przyjaciółmi. Bycie zadłużonym jest stresujące. Jak planować przyszłość, gdy dziś nie można opłacić rachunków?

Nie musi tak być

Wiele osób wstydzi się zadłużenia i chowa głowę w piasek, ponieważ nie wie, co zrobić, aby wyjść z trudnej sytuacji. Ważne jest, aby zrozumieć, że problemy finansowe nigdy nie znikają same. Wręcz przeciwnie, z czasem się pogłębiają.

Dlatego ważne jest, aby szukać pomocy. Porozmawiaj ze swoimi wierzycielami, udaj się do niezależnych organizacji zajmujących się doradztwem w zakresie zadłużenia lub poszukaj porad i wskazówek w Internecie. Zrób pierwszy krok w kierunku rozwiązania swojego zadłużenia już dziś.

Intrum jest również dla Ciebie. Pomożemy Ci ustalić Twój budżet i ustalić plan spłaty, na który będzie Cię stać. Jeśli potrzebujesz większego wsparcia, możemy skierować Cię do niezależnych organizacji, które mogą Ci pomóc.


FAQ

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami