Rozwiązywanie problemu zadłużenia

Rozwiązywanie problemu zadłużenia

Zadłużenie, który staje się problemem, może mieć negatywny wpływ na wszystkie aspekty Twojego życia. Problemy finansowe nie znikną same, ale są kroki, które możesz podjąć, aby rozwiązać tę sytuację.

Skutki problematycznego zadłużenia

Konsekwencje zadłużenia niespłacanego na czas mogą być znaczące. Osoby, które dotyka ta kwestia, często mają problemy z koncentracją i są mniej efektywne w pracy.

Stres powodowany długami może wywoływać choroby i wpływać na Twoje relacje z partnerem, rodziną lub przyjaciółmi.

Posiadanie zaległego długu jest stresujące. Jak robić plany na przyszłość, skoro nie jesteś w stanie opłacić bieżących rachunków?

Nie musi tak być

Wiele osób wstydzi się swojego zadłużenia i unika konfrontacji z problemem, ponieważ nie wiedzą, co zrobić, aby pozbyć się tego problemu. Ważne, aby zrozumieć, że problemy finansowe nigdy nie znikną same – wręcz przeciwnie, bez podjęcia odpowiedniego działania, pogłębiają się.

Dlatego to tak istotne, by szukać pomocy. Porozmawiaj ze swoimi wierzycielami, zwróć się po wsparcie do organizacji, które zajmują się poradami dotyczącymi zadłużenia, poszukaj wskazówek w Internecie. Zrób pierwszy krok w kierunku uregulowania swojego zadłużenia już dziś.

Intrum także jest dla Ciebie. Pomożemy Ci przeliczyć Twoje dochody i wydatki oraz ułożyć tak plan spłaty, aby był on możliwy do realizacji. Jeżeli potrzebujesz szerszego wsparcia, możemy skierować Cię do niezależnych organizacji, które mogą Ci pomóc.