Etyczne odzyskiwanie należności w czasie kryzysu

Podczas gdy świat wokół nas zmienia się każdego dnia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, w Intrum staramy się znaleźć odpowiednie rozwiązania w tym czasie niepewności.

Intrum jest obecne w 24 krajach Europy i monitorujemy uważanie sytuację na każdym lokalnym rynku, by upewnić się, że możemy zapewnić wsparcie naszym klientom oraz konsumentom.

W obecnej sytuacji i czasie niepewności kierujemy się wartościami naszej marki – Ethics, Empathy, Dedication i Solutions – które pozwalają nam realizować nasz cel, którym jest wyznaczanie drogi ku zdrowej gospodarce. Szczególnie Etyka i Empatia są teraz dla nas bardzo istotne.

Nadchodzi trudny czas dla gospodarstw domowych

Wielu konsumentów doświadcza obecnie nagłego spadku wysokości wynagrodzeń lub nawet utraty pracy w wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa. Powoduje to dużą niepewność finansową gospodarstwach domowych i przedsiębiorstw w całej Europie.

Rozumiemy to.

Wiemy, że sytuacja wielu konsumentów się zmieniła. Długi nadal pozostają, ale skłonność do ich spłaty mogła się zmniejszyć z powodu choroby, opieki nad bliską osobą lub utraty pracy czy dochodów.

Dla nas ważne jest, aby w tych trudnych czasach (zresztą jak zawsze), każdy konsument był traktowany z dużą dozą empatii.

Właśnie dlatego wprowadziliśmy tymczasowe wytyczne obowiązujące na wszystkich rynkach, na których funkcjonujemy, mówiące o tym, w jaki sposób możemy pomóc konsumentom w trudnej sytuacji finansowej, biorąc pod uwagę, np. opóźnienie lub ponowne ustalenie planu spłaty zadłużenia lub czasowe wstrzymanie regulowania długu. Oczywiście, postępujemy również zgodnie z instrukcjami

Skontaktuj się z nami, aby znaleźć rozwiązanie

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za niesienie pomocy w tych trudnych czasach.
W Intrum również dokładamy wszelkich starań, by znaleźć odpowiednie rozwiązania dopasowane do sytuacji danej osoby. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mają problemy z płatnościami, by skontaktowali się z naszymi lokalnymi biurami, w celu znalezienia rozwiązania, które będzie nieść realną pomoc.