Globalny zasięg powoduje wyzwania dotyczące płatności

W coraz bardziej globalnym społeczeństwie firmy mogą docierać do klientów na całym świecie. Jest to wspaniała wiadomość dla biznesu, ale wiąże się z nią również szereg wyzwań związanych z zarządzaniem wierzytelnościami.

Prowadzenie działalności gospodarczej na skalę międzynarodową otwiera potencjał ogromnego wzrostu w zakresie dostarczanych przez Ciebie produktów i usług. Ale może również otworzyć Twoją firmę na większe ryzyko braku płatności.

Często widzimy, że firmy mają scentralizowane zarządzanie, podczas gdy ich klienci są rozproszeni po wielu obszarach geograficznych. Fakt, że zarządzanie wierzytelnościami i windykacja nie należą do podstawowej działalności Twojej firmy, może utrudnić zainwestowanie czasu i środków niezbędnych do osiągnięcia prawdziwej efektywności.

Ubezpieczenie kredytu jest jednym z narzędzi, które firmy wykorzystują do ochrony płynności finansowej, ale ma ono swoje ograniczenia. Podobnie, centrum usług wspólnych może być atutem, oferując korzyści skali dla wielu funkcji biznesowych. Jednak nie zawsze oferują one poziom wiedzy specjalistycznej niezbędny do obsługi windykacji na nowych rynkach i szybkiego zabezpieczenia płatności. Ryzyko polega na tym, że faktury nie są płacone na czas, a zaległości narastają, wiążąc kapitał obrotowy i zagrażając płynności finansowej firmy.

Prowadzenie działalności na skalę międzynarodową oznacza konieczność poruszania się po różnych praktykach rynkowych, systemach prawnych, kulturach, językach i strefach czasowych w celu uzyskania zapłaty na czas.

W Intrum oferujemy jeden punkt kontaktowy, który zajmie się wszystkimi zaległymi fakturami klientów Twojej firmy na wszystkich rynkach, które obsługujesz, niezależnie od tego, gdzie znajduje się Twój klient.

Zapewniamy:

  • Prosty i bezpieczny sposób przekazania nam wierzytelności do windykacji.
  • Raportowanie i aktualizacje statusu 24/7 poprzez nasz portal internetowy dla klientów.
  • Szybki przekaz środków na Twoje konto.
  • Opiekuna na Twoim rynku, który mówi w Twoim języku.

Kiedy jesteś gotowy do działania, możesz łatwo i szybko dodać nowe rynki do windykacji. Intrum oferuje stanowcze, ale uczciwe, solidne i zróżnicowane rozwiązania windykacyjne zaprojektowane tak, aby zabezpieczyć płatności, chroniąc jednocześnie wizerunek i reputację Twojej firmy.