Intrum publikuje raport European Consumer Payment Report 2024 - Pulse

Intrum publikuje raport European Consumer Payment Report 2024 - Pulse

Chcesz być na bieżąco z tym, jak konsumenci zarządzają swoimi finansami? W styczniu 2024 roku zapytaliśmy 20 000 konsumentów o ich budżety domowe i priorytety wydatków. Z naszego raportu dowiesz się, jak konsumenci zarządzają swoimi finansami w obliczu wyzwań gospodarczych, geopolitycznych i społecznych.

Zdobądź cenne informacje na temat zwyczajów związanych z wydatkami europejskich konsumentów

Co roku Intrum przeprowadza ankietę wśród ponad 20 000 konsumentów w całej Europie, aby uzyskać wgląd we wzorce ich wydatków i sposób, w jaki radzą sobie ze swoimi finansami w ujęciu miesięcznym.

Ostatnio konsumenci stanęli przed różnymi wyzwaniami, w tym niestabilnością geopolityczną, rosnącymi stopami procentowymi i kryzysem kosztów życia. Plusem jest to, że od czasu ustaleń ECPR z 2023 r. obserwuje się pozytywną tendencję i widać, że niektórzy konsumenci wyraźnie odczuwają poprawę finansów swoich gospodarstw domowych. Wielu jednak nadal bardzo martwi się tym, jak zwiążą koniec z końcem. O czym firmy mające kontakt z konsumentami powinny wiedzieć wkraczając w rok 2024? 

  • Gospodarka w dalszym ciągu odbija się na finansach gospodarstw domowych; ludzie wydają mniej pieniędzy niż wcześniej, a 1 na 4 każdego miesiąca wydaje za dużo.
  • 3 na 4 Europejczyków ma pewność co do swojej zdolności do płacenia rachunków co miesiąc, przy czym największą pewność co do wywiązania się ze swoich zobowiązań finansowych mają konsumenci z Holandii i Hiszpanii.
  • Dane sugerują, że w miarę utrzymywania się dysproporcji finansowych ze względu na płeć - kobiety są bardziej narażone na trudności finansowe.
  • Europejczycy nie traktują swojego zdrowia fizycznego priorytetowo ze względu na brak pieniędzy, na przykład kupując tanią, niezdrową żywność i redukując członkostwo w siłowni, co zwiększa presję wynikającą z finansowego wpływu na zdrowie psychiczne.

Informacje o badaniu ECPR Pulse 2024

Raport został opublikowany 4 marca 2024. Ankietę przeprowadzono w dniach 2–25 stycznia 2024 r. i stanowi ona kontynuację pełnego raportu (ECPR) dotyczącego płatności konsumenckich opublikowanego w listopadzie 2023 r. Termin "Pulse" oznacza uchwycenie krótkiego obrazu lub pulsu nastrojów konsumentów w określonym momencie.

Pełny raport ECPR został opublikowany 16 listopada.