Obsługa wierzytelności

Kiedy my dbamy o odzyskiwanie wierzytelności, Ty możesz zadbać o rozwój swojej działalności.
Wierzymy, że bez względu na to, czy reprezentujesz dużą firmę z branży telekomunikacyjnej, finansowej, użyteczności publicznej, czy też prowadzisz jednoosobową działalność, powinieneś skupić się na tym, co robisz najlepiej, zamiast poświęcać czas na odzyskiwanie należności. Intrum zrobi to za Ciebie, a Ty będziesz mógł skoncentrować się na budowaniu swojej firmy i jej przyszłości.

Poprawa przepływu gotówki

Nowoczesne call center

Obsługa spraw przez wykwalifikowanych negocjatorów

Połączenie negocjacji telefonicznych, listów, wezwań i bezpośrednich wizyt w terenie


“Sukces firmy zależy od przewidywalnych przepływów pieniężnych i dobrych relacji z kontrahentami. Wiemy jak ważne jest ich utrzymanie, dlatego gdy Twoi klienci nie płacą na czas, Intrum odzyska należności bez narażania tych relacji.”

Windykacja polubowna

Nasza firma ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu i monitorowaniu procesów płatności. Odzyskiwanie należności stanowi podstawowy profil naszej działalności. Długoletnie doświadczenia w odzyskiwaniu długów przekładamy na skuteczne rozwiązania. Przemyślane, odpowiednio zaplanowane działania windykacyjne prowadzimy ze wsparciem najnowszych rozwiązań informatycznych i nowoczesnych technologii.

Windykacja sądowa

Jeżeli dłużnik nie wykorzysta etapu polubownego do spłaty zadłużenia to wierzyciel może skierować sprawę do sądu w celu uzyskania wyroku sądowego lub nakazu zapłaty, który zaopatrzony w klauzulę wykonalności jest podstawą do skierowania sprawy do komornika. Dodatkowo, przerywa bieg przedawnienia, dając tym samym możliwość dochodzenia wierzytelności w dłuższej perspektywie czasowej.

Windykacja terenowa

Terenowa windykacja wierzytelności jest stosowana w przypadku braku możliwości nawiązania kontaktu korespondencyjnego lub mailowego z dłużnikiem. Usługa ta w praktyce polega na osobistej wizycie pracownika terenowego Intrum pod adresem, który dłużnik wskazał jako swoją siedzibę lub który wydaje się być adresem przebywania dłużnika.

Najczęściej zadawane pytania

FAQ - Obsługa wierzytelności | Intrum

Dlaczego warto zlecić odzyskiwanie należności firmie zewnętrznej?

Bez względu na to, czy jesteś małą firmą, czy dużym przedsiębiorstwem z branży telekomunikacyjnej, finansowej, itp., wierzymy, że powinieneś skupić się na tym, co robisz najlepiej, nie martwiąc się o otrzymanie zapłaty. Poprzez zarządzanie opóźnionymi płatnościami sumiennie i sprawiedliwie, Intrum pomoże Ci uzyskać zapłatę szybciej, pozostawiając Ci przestrzeń na rozwijanie Twojego biznesu.

Czy Intrum będzie w kontaktach korzystać z nazwy mojej marki?

To zależy od Ciebie. Niektórzy klienci wolą korzystać z naszej zaufanej i znanej nazwy, inni jednak wolą podejście typu "white label". W takim przypadku będziemy kontaktować się z Twoimi klientami używając nazwy Twojej marki. Tak czy inaczej, będziesz miał tę samą doskonałą obsługę i dostęp do naszej technologii, danych i analiz.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji?

Intrum pracuje z klientami na różne sposoby w zależności od ich potrzeb i wymagań, także niezależnie od skali prowadzenia biznesu przez naszych klientów. Mamy szeroki zakres usług i wieloletnie doświadczenie. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak możemy Ci pomóc, skontaktuj się z nami.

Dlaczego warto wybrać Intrum?

Globalny zasięg naszej marki, najlepszy w swojej klasie monitoring płatności i zarządzanie płatnościami, wysokiej jakości obsługa klienta końcowego, korzystanie z wielu rozwiązań prawnych.

Jak będą się czuli moi klienci?

Intrum podchodzi do windykacji w sposób etyczny, pracując z osobami i firmami w celu ustalenia przystępnych i trwałych dla nich harmonogramów płatności. Pomagamy naszym klientom rozwijać się poprzez dbanie o ich klientów, więc możesz być pewien, że te ważne relacje są w bezpiecznych rękach.

Sprzedaż wierzytelności – uwolnienie kapitału i poprawa obsługi klienta

Przeczytaj więcej tutaj

Rozpocznij procedurę zostania naszym klientem

Wytyczamy drogę do dobrze prosperującego biznesu