Międzynarodowa windykacja – wyzwania branży

Jednym z głównych wyzwań, przed którymi stoją globalne firmy, jest uzyskanie obrazu swojej działalności z perspektywy zarządzania wierzytelnościami. Poruszanie się po wielu płaszczyznach prawnych może stanowić wyzwanie, zwłaszcza w przypadku wysoce regulowanej dziedziny, jaką jest windykacja należności.

Firmy nie muszą zmagać się z wieloma kontraktami i umowami, gdy działają na wielu rynkach.  Dział Intrum zajmujący się usługami z zakresu międzynarodowej windykacji z siedzibą w Dublinie, obsługuje klientów, którzy działają w wielu miejscach w Europie. 

Intrum posiada doświadczenie, lokalną wiedzę i rozmiar potrzebny do bycia efektywnym i zgodnym z przepisami we wszystkich lokalizacjach. Dzięki scentralizowanym procedurom i obsłudze spraw na lokalnych rynkach, mamy pewność, że jesteśmy na bieżąco z lokalnymi trendami i przepisami, oferując jednocześnie skalę i efektywność europejskiego partnerstwa.

Usprawnienie procesu zarządzania wierzytelnościami oznacza, że możesz być bardziej elastyczny. Nasza metoda pracy przyczynia się do zwiększenia efektywności, przejrzystości i przewidywalności prowadzenie biznesu.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Wiedza i znajomość rynku

Inwestujemy w narzędzia i szkolenia potrzebne do skutecznej i empatycznej windykacji. Nasza wiedza o rynku pozwala nam oferować unikalne rozwiązania. W połączeniu z dostosowanymi do potrzeb działaniami w lokalizacjach, w których prowadzisz działalność, wykorzystujemy tę wiedzę i doświadczenie w celu poprawy przepływu gotówki, zwiększenia kapitału obrotowego i ograniczenia strat kredytowych.

Usługa scentralizowanej windykacji

Nasza usługa scentralizowanej windykacji daje Ci usprawniony przegląd zarządzania wierzytelnościami. Uzyskasz międzynarodowy pogląd na to, jak funkcjonują Twoje należności i gdzie występują główne wyzwania.

Elastyczność

Kluczową zaletą usługi windykacyjnej Intrum Hub jest to, że może ona rosnąć równolegle z potrzebami Twojej firmy i bez wysiłku obsługiwać więcej rynków w miarę rozwoju i ekspansji na kolejne regiony. Możesz skalować się bez konieczności wprowadzania większych zmian.

Troska o klienta

Windykujemy należności w sposób etyczny i uczciwy, współpracując z osobami prywatnymi i firmami w celu ustalenia planów płatności oraz zapewniając wysokie standardy we wszystkich jurysdykcjach. Nasza usługa oferuje cyfrowe wielojęzyczne przypomnienia i windykację, wykorzystując zespoły lokalne w danym kraju do odzyskiwania należności zgodnie z lokalnymi przepisami. Wiemy, że Twoja marka, reputacja i klienci są dla Ciebie ważni. Możesz być pewny, że Twoi klienci są w bezpiecznych rękach.

 

Dzięki usłudze Intrum uzyskasz dostęp do:

  • jednego partnera w windykacji na całą Europę;
  • jednej konfiguracji IT, w tym przegląd wszystkich informacji zarządczych i raportów;

  • jednego punktu kontaktowego poprzez dedykowanego międzynarodowego menedżera ds. kluczowych klientów;

  • jednego sposobu pracy, wykorzystującego lokalne uwarunkowania i zespoły krajowe Intrum tam, gdzie jest to wymagane;

  • podejścia skoncentrowanego na kliencie i najwyższych etycznych standardów windykacji;

  • jednej umowy obejmującej wszystkie potrzeby w zakresie windykacji.

Oprócz naszej ciągłej koncentracji na dostarczaniu wyników, Intrum zadba o to, aby partnerstwo ewoluowało i rozwijało się poprzez KPI i monitoring. Oznacza to, że możesz proaktywnie rozwijać swoją strategię zarządzania wierzytelnościami.