Intrum finalizuje transakcję z Pragma Inkaso i umacnia swoją pozycję na rynku zarządzania wierzytelnościami

Intrum finalizuje transakcję z Pragma Inkaso i umacnia swoją pozycję na rynku zarządzania wierzytelnościami

30 kwietnia br. firma Intrum sfinalizowała transakcję zakupu od Pragma Inkaso S.A. portfeli wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie wraz z przejęciem zespołu specjalistów posiadających unikalne kompetencje do obsługi wierzytelności tego rodzaju oraz narzędzia niezbędne do uruchomienia towarzyszących procesów.

Zawarta transakcja jest kolejnym ważnym krokiem milowym w historii Intrum w Polsce. Dzięki inwestycji wkraczamy w nowy segment rynku, czyli wierzytelności zabezpieczonych. Rynek obrotu wierzytelnościami zabezpieczonymi nabiera coraz większego znaczenia w naszej branży; chcemy uczestniczyć w jego rozwoju i być na nim aktywnym inwestorem – komentuje Krzysztof Krauze, Prezes Intrum Sp. z o.o.

Dbając o zwiększanie efektywności prowadzonych działań i najwyższą jakość obsługi spraw osób zadłużonych, firma Intrum zdecydowała się również na przejęcie od spółki Pragma zespołu wykwalifikowanych specjalistów wraz z niezbędną infrastrukturą do obsługi operacyjnej. Nowy zespół, który zasilił już szeregi Intrum, dostarczy firmie kompetencji potrzebnych do obsługi wierzytelności zabezpieczonych, które są dla Intrum nową klasą aktywów (tzw. Alternative Assets). 

Sfinalizowana transakcja otwiera przed Intrum nowe możliwości, umacnia pozycję Intrum w branży zarządzania wierzytelnościami i przyczynia się do wzrostu wartości spółki na rynku.