Kim jesteśmy i co robimy

Kim jesteśmy i co robimy

Przez ponad 100 lat istnienia, w 2017 roku – po połączeniu Lindorff i Intrum Justitia – Intrum stała się światowym liderem w branży windykacji i zarządzania wierzytelnościami. Obecnie prowadzimy działalność w 24 krajach na terenie całej Europy plus Ameryka Łacińska (Brazylia) i zatrudniamy ponad 10 000 pracowników. Dbamy o to, aby firmy otrzymywały płatności na czas, a zarazem pomagamy osobom zadłużonym odzyskać kontrolę nad finansami.

Kiedy rozmawiamy z Twoimi klientami, wiemy, że dla niektórych z nich może to być pierwszy kontakt z firmą windykacyjną. Mamy świadomość, że taka osoba może być zestresowana, przestraszona i być może nieco zdezorientowana otrzymanym wezwaniem do zapłaty.

Nasi Pracownicy są przygotowani na takie sytuacje i odpowiednio przeszkoleni, by poprzez otwartą komunikację i szacunek do rozmówcy pomóc mu znaleźć rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla obydwu stron.

Nasze zadanie to jednak nie tylko odzyskanie zaległych należności, ale również wskazanie rozmówcy, jak zarządzać swoimi wydatkami tak, by kolejny raz nie znaleźć się w takiej sytuacji.

Rozmawiamy z młodym studentem, który zapomniał zapłacić fakturę i zastanawia się, jak załatwić sprawę zaległych należności. Rozmawiamy ze starszą parą, która nie nadąża z opłacaniem rachunków i potrzebuje pomocy, aby ustalić, co powinni opłacić w pierwszej kolejności. Rozmawiamy z samotną bezrobotną matką, która nie wie, jak związać koniec z końcem. Tym właśnie się zajmujemy – każdego dnia.
Krzysztof Krauze, Managing Director Market Poland

Pracujemy dla firm, organizacji i rządów – niezależnie od wielkości – ze wszystkich sektorów, pomagając im w odzyskiwaniu należnych wierzytelności poprzez szeroki wachlarz usług zakresie windykacji i kupna wierzytelności, a także monitoringu płatności.

Kiedy nasi partnerzy biznesowi przesyłają nam sprawę, już wiemy, że chcą szybko i skutecznie odzyskać swoje należności. Co nie mniej ważne, chcą także później odzyskać swoich klientów i ufają, że dzięki nam się to uda. W Intrum jesteśmy dumni z etycznych podstaw naszej działalności oraz z naszych starań promujących innowacyjność i skuteczność operacyjną w naszej branży.
Rafał Wąsowski, Sales Director Market Poland

Intrum należy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) od 2015 roku. Bierzemy aktywny udział w inicjatywach i wydarzeniach organizowanych przez ZPF. Jak każda firma członkowska, regularnie przechodzimy audyt zgodności z Zasadami Dobrych Praktyk (dokument przygotowywany przez ZPF). Wszystkie przeprowadzone dotąd audyty, Intrum przeszło pomyślnie.

O Związku Przedsiębiorstw Finansowych

ZPF powstała w 1999 roku. Organizacja zrzesza kilkadziesiąt kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce, w tym: banki, firmy zarządzające wierzytelnościami, pośredników finansowych, przedsiębiorstwa pożyczkowe, także te zarządzające informacją gospodarczą, sprzedające produkty odwróconej hipoteki w modelu sprzedażowym oraz przedsiębiorstwa z branży ubezpieczeniowej.

Misją ZPF jest budowanie kapitału społecznego w sektorze finansowym w Polsce. Organizacja reprezentuje interesy podmiotów z tej branży wobec ustawodawców, administracji oraz opinii publicznej w Polsce i w Unii Europejskiej, osiągając swoje cele poprzez przekazywanie rzetelnej wiedzy i opinii na temat zjawisk istotnych dla harmonijnego rozwoju biznesu. ZPF upowszechnia wiedzę na temat rynku finansowego, współtworząc wizerunek uczestniczących w nim firm jako instytucji zaufania publicznego.

Więcej informacji o ZPF.