Obsługa wierzytelności

Wspieramy rozwój firm poprzez usprawnianie przepływów finansowych. Zmieniamy złe długi w płatności. Tworzymy biznes lepszy dla wszystkich.

Kiedy my dbamy o odzyskiwanie wierzytelności, Ty możesz zadbać o rozwój swojej działalności

Wierzymy, że bez względu na to, czy reprezentujesz dużą firmę z branży telekomunikacyjnej, finansowej, użyteczności publicznej, czy też prowadzisz jednoosobową działalność, powinieneś skupić się na tym, co robisz najlepiej, zamiast poświęcać czas na odzyskiwanie należności. Intrum zrobi to za Ciebie, a Ty będziesz mógł skoncentrować się na budowaniu swojej firmy i jej przyszłości.

Windykacja polubowna

Sukces firmy zależy od przewidywalnych przepływów pieniężnych i dobrych relacji z kontrahentami. Wiemy jak ważne jest ich utrzymanie, dlatego gdy Twoi klienci nie płacą na czas, Intrum odzyska należności bez narażania tych relacji.

Nasza firma istnieje od 1898 i jest niekwestionowanym liderem w branży zarządzania wierzytelnościami, a co za tym idzie – ogromne doświadczenie w zarządzaniu i monitorowaniu procesów płatności.

Odzyskiwanie należności stanowi podstawowy profil naszej działalności. Długoletnie doświadczenia w odzyskiwaniu długów przekładamy na skuteczne rozwiązania. Przemyślane, odpowiednio zaplanowane działania windykacyjne prowadzimy ze wsparciem najnowszych rozwiązań informatycznych i nowoczesnych technologii.

 • Obsługa spraw przez wykwalifikowanych negocjatorów
 • Połączenie negocjacji telefonicznych, listów, wezwań i bezpośrednich wizyt w terenie
 • Nowoczesne call center
 • Kompleksowe raporty dla klienta

 

Windykacja sądowa

Jeżeli dłużnik nie wykorzysta etapu polubownego do spłaty zadłużenia to wierzyciel może skierować sprawę do sądu w celu uzyskania wyroku sądowego lub nakazu zapłaty, który zaopatrzony w klauzulę wykonalności jest podstawą do skierowania sprawy do komornika.
Dodatkowo, nawet jeśli nie prowadzi do błyskawicznego odzyskania należności, przerywa bieg przedawnienia, dając tym samym możliwość dochodzenia wierzytelności w dłuższej perspektywie czasowej.

 • Przygotowanie i złożenie pozwu do sądu
 • Nadzór nad właściwym przebiegiem
 • Otrzymanie prawomocnego wyroku
 • Sporządzanie pism procesowych
 • Zastępstwo procesowe przed sądami

 

Windykacja terenowa

Terenowa windykacja wierzytelności jest stosowana w przypadku braku możliwości nawiązania kontaktu korespondencyjnego lub mailowego z dłużnikiem. Usługa ta w praktyce polega na osobistej wizycie pracownika terenowego Intrum pod adresem, który dłużnik wskazał jako swoją siedzibę lub który wydaje się być adresem przebywania dłużnika.

 • Raporty z wizyt
 • Oddziaływanie perswazyjne
 • Alternatywa dla braku możliwości nawiązania korespondencyjnego i telefonicznego kontaktu z dłużnikiem

 

Windykacja międzynarodowa

Gdy firma ma klientów na całym świecie, otrzymywanie należności na czas może być utrudnione. Intrum zapewnia globalny zasięg tam, gdzie tego potrzebujesz, kiedy prowadzisz działalność za granicą.

Dzięki siedzibom w 24 krajach i globalnej sieci partnerów, Intrum zapewnia windykację w 180 krajach. Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebujecie i kiedy nas potrzebujecie – nasi specjaliści od zarządzania należnościami dysponują wachlarzem usług i rozwiązań, dzięki którym doskonale rozumieją lokalne warunki prowadzenia interesów w każdym kraju na świecie.

 • Obszerna międzynarodowa sieć obejmująca 180 rynków
 • Silna, ugruntowana pozycja marki oznacza szybsze płatności
 • Działania windykacyjne prowadzone są w lokalnych językach, zgodnie z obowiązującym w danym kraju prawem

 

Długoterminowe nadzorowanie wierzytelności

Usługa Długoterminowego Nadzorowania Wierzytelności stanowi ostatni etap procesu dochodzenia należności, następującym albo bezpośrednio po windykacji przedsądowej prowadzonej przez Intrum, albo po bezskutecznej egzekucji komorniczej. Jej przedmiotem są należności, których dochodzenie jest w chwili obecnej niemożliwe lub nieuzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia z uwagi na przykład na niewielką wartość długu (należności spisane w koszty bez zwolnienia z długu).

 • Preferowana jest bezterminowa lub długookresowa obsługa
 • Baza dłużników jest nieustannie aktualizowana o dane teleadresowe i scoringowe
 • Możliwość wprowadzenia danych dłużników do BIG
 • Wszystkie ustalenia z dłużnikami na poszczególnych sprawach są monitorowane przez system operacyjny i na bieżąco kierowane do wykonania kolejnej akcji windykacyjnej

 

Skontaktuj się z namiAdministratorem Twoich danych osobowych jest Intrum Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 48, 02-672 Warszawa. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w odpowiedzi na uzupełniony formularz kontaktowy. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami jego strony internetowej, którzy skorzystali z formularza kontaktowego (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Twoje dane osobowe będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do skontaktowania się z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do skontaktowania się z Tobą przez Intrum. Przysługuje Ci prawo do żądania dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.